Craftowy kwiecień – gdzie warto być?

Początek kwietnia to dobry moment, by wpisać sobie w kalendarz warsztaty i imprezy, na których w najbliższym czasie warto się pojawić. W tym miesiącu, mimo Świąt Wielkanocnych (a może właśnie z ich powodu?) oferta warsztatowa jest szczególnie ciekawa. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Jak więc prezentuje się craftowy kwiecień?

Sezon ślubno-komunijny tuż tuż

Zanim o warsztatach, kilka słów na temat najbliższego sezonu craftowego. Niedługo, jak wiadomo, Wielkanoc i pewnie część z nas jeszcze szykuje ostatnie wielkanocne kartk i ozdoby. Jednak większość pewnie myśli już o sezonie komunijnym i ślubnym. Nie oszukujmy się – to właśnie ten czas, kiedy rękodzelnicy mają najwięcej roboty: przygotowywanie ślubnych i komunijnych kartek, zaproszeń, prezentów, ksiąg pamiątkowych. Pracy jest naprawdę sporo! Warto więc już teraz zaopatrzyć się w odpowiednie materiały…

Craftowy kwiecień – warsztaty i imprezy

Tym, co szczególnie zasługuje na naszą uwagę są oczywiście kwietniowe warsztaty! Zanim jednak o nich – kilka słów o dużej imprezie craftowej, która odbędzie się zaraz na początku maja. 06.05.2017 będziemy mogli spotkać się na Papiorzanym Combrze w Katowicach! Na stronie zlotu możecie już znaleć infromacje o niezwykle bogatej ofercie warsztatowej, o wystawcach, którzy odwiedzą tegoroczne spotkanie, a już wkrótce także informacje o darmowych pokazach i innych zlotowych atrakcjach. Jesteśmy przekonane – na tej imprezie warto być!

A jeszcze w kwietniu czeka nas mnóstwo fantastycznych warsztatów!

Już w najbliższy weekend, 08.04. odbędą się w Three Wishes warsztaty foamiranowe. Kwiaty z foamiranu będzie można stworzyć także w pracowni MyDecor

22.04. w pracowni Three Wishes bedzie można stworzyć piękne quillingowe kompozycje! Z kolei osoby chcące nauczyć się tworzyć kwiaty z foamiranu będa mogły wziąć udział w warsztatach, na których powstaną piękne łapacze snów ozdobione właśnie kwiatami z pianki. Również w Katowicach będzie można spróbować swoich sił z pianką. Następnego dnia, 23.04 ten sam foamiranowy warsztat dbędzie się też w Bielsku-Białej. Miłośnicy Mixed media mogą w tym dniu wziąć udział w maratonie mediowym z Karoliną Bukowską, który odbędzie się w Warszawie. Osoby z Czestochowy i okolic będą mogły stworzyć mediowy czekoladownik. W Krakowie na niezwykle kreatywnych warsztatach będzie można spotkać sie z Karolą Witczak.

29.04. w Krakowie bedzie można stworzć szydełkowe maskotki. W Gdańsku tego dnia bedzie mozna stworzyć wiosenne kwiaty z foamiranu.

Maj też zapowiada się obiecująco. Oprócz wspomnianego już zlotu warto już teraz wspomnieć o weekendowych warsztatach organizowanych przez Cynkę.

Już niedługo czeka nas także Ogólnopolski Zlot Scrapbookingowy w Warszawie (10.06.2017) i Dolnośląskie Warsztaty Craftowe (30.06 – 02.07. 2017).

Posted in Bez kategorii