Walentynka krok po kroku

Jest luty, a ten kojarzy mi się z Walentynkami. Choć nie przeżywam ich już tak jak byłam nastolatką 😉 to lubię stworzyć coś co będzie ukazywać miłość.

Dziś zapraszam Was na kartkę walentynkową KROK PO KROKU.

Aby było ciekawiej, pokażę Wam dwie kartki wykonane z podobnych dodatków. Oczywiście każdy może wybrać swój ulubiony papier, dodatki… co kto woli 😉

No to zaczynamy – szybka walentynka krok po kroku.

Na samym początku wybieramy papiery i dodatki oraz odpowiednią bazę. Mój wybór padł na papiery, które leżały pod ręką i nie musiałam wyszukiwać ich w stercie innych. Po prostu czekały na schowanie 🙂 Wybrałam papiery Lemoncraft Sercem Malowane. Są one idealne do prac walentynkowych. Kartka miała powstać w klasycznym rozmiarze, więc wybór padł na bazy A6 oraz cudne grafiki Digital Paper.

Następnie zmniejszam bazę w pionie i poziomie o 1cm, aby zmieściła się do koperty, bo będzie wielowarstwowa. Używam do tego trymera FISKARS. Kartki które będą tworzyć kolejne warstwy docinam około 8 mm mniejsze od poprzedniej.

Gdy mam już wycięte kolejne warstwy, wybieram dziurkacze narożnikowe jako alternatywa do wykrojników.

Teraz czas na dodatki. Papiery Lemoncraft mają arkusz do elementów do wycinania – mój wybór padł na dwójkę dzieci. Wycięłam ten element. Dodatkowo wybrałam tekturki Anemone, Papelii i inne z moich zasobów.

Do klejenia używam kosteczek dystansowych i taśmy, kleju Magic przelanego do tej buteleczki, a zamiast potuszować brzegi tekturek wybieram preparat inka gold, który nakładam palcami.

Do tej tekturki postanowiłam użyć farbek 13Arts. Tarcie ją palcami i inką na pewno skończyłoby się oderwaniem kilku części tej pięknej tekturki.

Najpierw nałożyłam warstwę farby Gold Pearl, miejscami rozcierając palcami, a następnie dla uzyskania połysku pomalowałam warstwą Gold Glitter.

Teraz zaczynam kleić kolejne warstwy używając kleju, taśmy oraz kosteczek dystansowych, aby walentynka nabrała efektu przestrzenności.

walentynka krok po kroku

Jak już wspomniałam wyżej, nie musicie mieć takich samych dodatków, identycznych papierów, tekturek… Dajcie się ponieść wyobraźni i miłości. Pokażcie w komentarzu jakie powstały u Was kartki walentynkowe 🙂

Pamiętajce też, że mój kurs walentynka krok po kroku, może byc wykorzystany do stworzenia innych kartek. Wystarczy po prostu dobrać odpowiednie papiery i dodatki, które będą pasować do danej okazji!

Posted in Bez kategorii
  • Wygląda rewelacyjnie! <3 Uwielbiam obdarowywać i dostawać również takie kartki zrobione własnoręcznie! Czuję się zainspirowana! Jeszcze trochę czasu więc może sama taką wyczaruję. 😉

    • Dorota Adam

      Dziękuję i czekam z niecierpliwością na Twoją 😉