Scrapbooking – triki, które pokochacie

Wiecie, że najprostszą rzecz najtrudniej wymyślić? Czasami banalna wskazówka potrafi uprzyjemnić naszą pracę. Oczywiście internet roi się od podpowiedzi dotyczących procesu tworzenia. Problemem jest to, że takie rady są porozrzucane na ogromniej ilości stron i czasami trudno je odszukać.

Gdy wpiszemy w wyszukiwarkę hasło scrapbooking triki wyskoczy mnóstwo wyników. Z pomocą pozostałych twórczyń Crafty Life, postanowiłam ciekawsze porady zebrać w jednym artykule. Zdecydowałam się podzielić je na trzy kategorie.

Scrapbooking – triki, które ułatwią pracę

1. Papierki na kostkach/taśmach dystansowych odklejajcie pęsetą lub skalpelem.
2. Elementy o zaokrąglonych kształtach wycinajcie nożyczkami do paznokci.
3. Klej Magic najlepiej przelać do butelki z igłą lub cienkim aplikatorem.
4. Wstążki ucinajcie pod skosem, nie będą się strzępiły.
5. Perełki w płynie, kleje brokatowe itp. Trzymajcie do góry nogami, dzięki temu będą równomiernie wypływały. Szczególnie pomocne, gdy w opakowaniu pozostała mała ilość preparatu.
6. Nie bójcie się uderzyć wykrojnika. 😉 Kilka stuknięć o blat pozwoli wyciągnąć wycinankę i oczyścić wszystkie otwory.
7. Jeśli jednak boicie się zastosować pkt.6, to spróbujcie chusteczek zapachowych do suszarek bębnowych. Raz kręcicie wykrojnikiem z papierem, za drugim razem podłóżcie pod papier chusteczkę złożoną na pół. Można ją wykorzystać kilkukrotnie i opakowanie starcza na bardzo długo. Dodatkowo chusteczka jest cienka i nie rozpycha wałków.

Wskazówki od Was:

8. Stemple czyścimy chusteczkami nawilżanymi dla niemowląt.

scrapbooking triki sposób na strzępiące się wstążki

 

Scrapbooking – triki, które zmienią lub polepszą efekt pracy

1. Aby z perełek w płynie uzyskać efekt enamel dots, pstryknijcie palcami od spodu kartki. Jeżeli preparat okaże się zbyt gęsty, możecie dodać kilka kropli wody i porządnie wstrząsnąć butelką.
2. Bigowaną kartkę składamy rowkiem na zewnątrz.
3. Jeżeli nie masz bloczka akrylowego do stempli, możesz wykorzystać pudełko na płytę CD.
4. Jeżeli chcesz przykleić ażurową wycinankę lub tekturkę, to klej nałóż na kartkę i delikatnie przyłóż do niego wycinankę. Dopiero wtedy doklej element do pracy.

Wskazówki od Was:

5. Marzy Wam się szybkie, ręczne przeszycie papieru? Można w tym celu użyć radełka krawieckiego, które zaznaczy idealne odstępy do wbicia igły.

scrapbooking triki perełki enamel dots

Scrapbooking – triki, które zachowają wasze przydasie i sprzęty na dłużej przy życiu

1. Taśmy washi trzymajcie z dala od źródła ciepła.
2. Stempli nie przechowujcie „na kupie”.
3. Tusze najlepiej odkładać do góry nogami. Będą dłużej mokre.
4. Mgiełki też trzymajcie do góry nogami i dokładnie je wymieszajcie przed użyciem.
5. Jeżeli używacie maszyny do szycia papieru, czyście ją po każdym użyciu. Można to zrobić odkurzaczem.

scrapbooking triki przydasie dłużej żywe

Pora na Was

Jeszcze na koniec bardzo chciałabym przekazać dwie najbardziej oczywiste wskazówki, chociaż myślę że każdy je zna. Gdyby jednak było inaczej, pamiętajcie: przydasie chowamy przed dziećmi, a faktury przed mężem. 😉
Macie ochotę poszerzyć ten artykuł? Dajcie więc znać w komentarzu, jakie scrapbookingowe triki stosujecie. Piszcie nawet o tych rzeczach, które wydają się Wam oczywiste. Sama czasami przecierałam oczy ze zdumienia, że ktoś nie wie czegoś, co przecież „każdy zna”. 🙂

Posted in Bez kategorii
 • Super wpis! Ja podpatrzyłam na innych blogach – czyszczenie stempli chusteczkami dla niemowląt (farby akrylowe z paluchów też dobrze zmywają), radełko krawieckie do znaczenia papieru przed ręcznym szyciem. Tak na szybko tyle sobie przypomniałam 🙂

  • Milena

   <3 dopisuję 🙂

 • Sabina Kremska

  1. Bigowanie bez tablicy do bigowania można wykonać za pomocą linijki i wypisanego długopisu.
  2. Tagi wykańczam kółeczkiem wyciętym dziurkaczem koło, przyklejam do taga i ołówkiem rysuję na nim kropeczkę na środku kółeczka, następnie zwykły dziurkacz biurowy odwracam do góry nogami i odnajduję kropeczkę w centrum mechanizmu dziurkującego i robię w całości dziurkę. Sposób szybki i bez maszynki i wykrojników.

 • Ewa Szczepańska

  Wstążki można szybko przeprasować prostownicą do włosów.
  Prostownica genialnie sprawdzi się też jako nagrzewnica do embossingu. Bardzo długo jej używałam zanim zdecydowałam się na zakup nagrzewnicy. Efekt ten sam, z tym, że przy nagrzewnicy nie trzeba się obawiać o poparzenie albo martwić jak to odłożyć.