Nietypowa choinka-alternatywa świątecznego drzewka.

Jeśli słowo „tradycja” przyprawia Cię o mdłości. Jeśli uwielbiasz robić wszystko na odwrót. Jeśli w te święta masz ochotę pokazać światu, że nie będzie Ci mówił, co masz umieszczać w swoich własnych metrach kwadratowych. Jeśli spełniasz choć jeden z powyższych warunków, jesteś w dobrym miejscu. Jeśli wkurzył Cię wstęp, dalej lepiej nie czytaj 😉

Dlaczego ja wybieram nietypową choinkę?

Więc jak z tymi odpowiedziami? Ja utożsamiam się z każdym „jeśli” ze wstępu. Uwielbiam wprawiać moją rodzinę w osłupienie i łamać wszelkie zasady, a przy tym odrobinę ich drażnić, bo są wielkimi tradycjonalistami. W tym roku zamierzam ich zaskoczyć nietypową choinką. Dobra, może nie zaskoczyć, ponieważ po przeczytaniu artykułu, będą mogli się spodziewać, co zamierzamy z mężem wywinąć, ale lekko podrażnić brakiem zielonego drzewka.

Szczerze nie znoszę choinek. Mam dzieci i trzy koty, to drzewo stanowi więc spore niebezpieczeństwo, a do tego marnuje mi miejsce ;). A miejsce to dla scraperki rzecz święta. Każdego roku robimy coś „po swojemu”, w tym roku przyszedł czas na świąteczne drzewko. Może i Wy się skusicie? Jestem ciekawa, która nietypowa choinka przypadnie Wam najbardziej do gustu. Zobaczcie co można wyczarować samemu.

Propozycje dla małych pomieszczeń.

O marnowaniu miejsca napisałam już wyżej. Na pierwszy rzut pójdą więc drzewka metrooszczędne 😉

Co nam się przyda? Rolki po taśmach, ręcznikach papierowych, folii strech, itp., patyki przyniesione ze spaceru, stara paleta z garażu, albo powierzchnia pomalowana farbą tablicową i kreda.

Źródła zdjęć: 1/2/3/4


nietypowa choinka

Propozycje dla jeszcze mniejszych powierzchni 😉

Coś absolutnie małego i równie absolutnie ujmującego, czyli nietypowe drzewka w wersji mini. Zauroczyły mnie propozycje 3D na blejtramach, płytach, deskach, ale znajdziecie tu też wersję recyklingową, czyli choinki ze starych swetrów.

Źródła zdjęć:1/2/3/4

mała nietypowa choinka

Nietypowa choinka dla posiadaczy większej ilości metrów kwadratowych 😉

Na koniec przedstawiam pomysły na zastąpienia drzewka świątecznego, które wymagają tyle miejsca, co typowa choinka. Tu znajdziecie cudowny stożek z okrągłych listw, choinkę z kijków(można w ten sam sposób postąpić z deskami z palet) oraz drabinę w świątecznym wydaniu. W tej kategorii moją ulubienicą jest choinka podwieszana.Zrobicie ją z kartonowych kręgów lub spirali, zaczepionych na żyłce.

Źródła zdjęć:1/2/3/4

nietypowa choinka duża

 

Zainspirowani? Pamiętajcie, że wszystkie propozycje można łatw i tanio wykonać samemu. Zatem narzędzia w dłoń i twórzcie swoją nietypową choinkę. A może macie swoje pomysły na wykonanie świątecznego drzewka? Jeśli tak, konieczcie się nimi podzielcie 🙂 . Miłej zabawy i pięknych efektów życzę.

Posted in Bez kategorii